Audi motor sporları

Aicon ve Elaine: Audi'nin 2017 Frankfurt fuarında özel olarak adlandırılmış AI konseptleri

► Audi’nin 4. seviye özerk kavramları
► Aicon’un direksiyon veya pedalları yoktur
► Elaine SUV üretime yakın
► ‘AI’ etiketi özerk Audi modelini gösterir

Özerk geleceğe meraklı değilseniz, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Audi standını atlayın. ilk çıkışının yanı sıra, Elaine konsepti , otomatik sürüş ve şoförsüz park yeri olan 4. seviye bir SUV’a yakın bir bakış.

Fakat hepsinin en ilgi çekici yanı, dokunaklı görünümlü, alçak sapan Audi Aicon – dört kapılı, pedalsız ve direksiyonlu 2 + 2.

Tekrar söyle?

Doğru. Normalde yuvarlakça bir şey beklediğiniz yerde ve ayaklarınızla dürttüğünüz bazı kaldıraçlar – bekleyin – bir raf. Ve elbette büyük bir merkezi ekran.

Her kapının kendi dokunsal kontrolleri varken sizinle konuşacak ve aracı akıllı telefonunuzdaki verilere göre yapılandıracak bir ‘elektronik araç asistanı’ da var.

Ayrıca, ses kontrolü ve hatta göz izleme var; Büyük ekranda çalıştırmak istediğiniz işleve bakın ve değiştirmek için kapıdaki kumandaları kullanın.

Aicon ve Elaine: Audi'nin 2017 Frankfurt fuarında özel olarak adlandırılmış AI konseptleri

Peki, sürüş keyfi yerine ne alacağım?

Tam lüks deneyimi yaşarsınız; 5.4 metrede, giden LWB A8’den daha uzun ve birinci sınıf havayolu kabini kadar geniş ve konforlu bir iç mekan sağlamak amacıyla dingil mesafesi yenisinden daha uzun.

Bunun için onun sözünü almak zorundayız. Ancak normal giriş cihazlarının tamamen yokluğu bir odayı boşaltır ve daha çok bir salon haline gelmesini sağlar – sonuçta, sürüş yapmıyorsanız, gittiğiniz yolla yüzleşmeniz gerekmez. B direğinin olmaması içeri ve dışarı girmeyi kolaylaştırır,

Dış kısmı tanınabilir bir şekilde Audi, 10 yıldan beri tasarım yaklaşımına izin veriyor olsa da, ayrıca 600 pikselden oluşan ön ve arka ışık alanlarını da içeriyor, diğer yol kullanıcılarıyla iletişim kurmak için hareketli sistemler üretmesine olanak sağlıyor. Volkswagen ID kavramı.

Aicon ve Elaine: Audi'nin 2017 Frankfurt fuarında özel olarak adlandırılmış AI konseptleri

Donanım nasıl?

Dört motor her bir tekerleğe güç verir, 349bhp ve 406lb ft tork teklif edilir ve hızlı ivmelenme vaadiyle – her şeyi dikte eden bilgisayarla odaklanmanın anlaşılır bir şekilde menzil ve verimlilikte olmasına rağmen, şarj başına 497 mil iddia edildi.

800 voltluk bir sistem hızlı şarjın mümkün olduğunu, 30 dakikada% 80 meyve suyunun mümkün olduğunu gösterir.

Quattro tahriki elbette, her bir motor ayrı ayrı kontrol edilebilir şekilde veriliyor. Yeni olan, karoseri ve dalışı ortadan kaldırmak için elektronik kontrollü pnömatik yaylar ve damperlerdir. Geleneksel direksiyon bileşenleri de açılmıştır ve ön ve arka tahrik üniteleri için simetrik mizanpajlarla, dört tekerlekten çekiş de dahildir; 8,5 metre iddia edilen dönme dairesi aslında A1’den daha küçük.

Öyleyse bir tane alabilir miyim?

Hayır, ancak seviye 4 teknolojisi kaçınılmazdır ve A8’in seviye 3 teknolojisinin A4’e ve altına kadar filtreleyeceği gibi, on yıl veya daha az bir sürede, yolculardan dış dünyaya hiç dikkat etmeden bir caddede bir Audi görmeyi bekliyor olursa olsun …

Aicon ve Elaine: Audi'nin 2017 Frankfurt fuarında özel olarak adlandırılmış AI konseptleri

Audi Elaine konsepti daha eğlenceli mi?

Eh, Elaine (yukarıda) bir sürü özerk teknolojiye de sahip, ancak aynı zamanda gelecekteki tüm elektrikli Audi üretim modelinin doğrudan bir önizlemesi. Ve bir direksiyonu var.

Tanıdık geliyorsa, bunun nedeni yılın başlarında 2017 Shanghai motor şovundan gelen yeniden çalışmasıdır. Söyleyeceğiniz bir SUV kupası şu anki

Biraz gider, değil mi?

Yeesh. Ama evet.

Elaine’in elektrikli aktarma organlarının ‘gelecekteki üretimi’ konfigürasyonunda ön aksta birer motor, arkada iki tane var ve nominal bir 429bhp üretiyor – ihtiyaç olduğunda 496bhp’ye yükseliyor.

Aicon ve Elaine: Audi'nin 2017 Frankfurt fuarında özel olarak adlandırılmış AI konseptleri

Bu, 4.5 saniye içinde 0-62mph teslim etmek için yeterli performans sağlarken, büyük 95kWh pil paketi 310 milden fazla sürüş mesafesine ulaşmalı. Yine de, trafik ışıklarında 911’i boşa harcayarak çok fazla zaman geçirirseniz, hayır.

Elaine her ihtiyacımı ve arzumu öngörür mü?

Konuşma tarzında, evet. Her zamanki otonom sürüş gubbelerinin yanı sıra, konseptin yapay zeka yönü, sürücüyü uşak ve kişisel antrenörün bir kombinasyonu gibi olacak şekilde tanıyabiliyor.

Aicon ve Elaine: Audi'nin 2017 Frankfurt fuarında özel olarak adlandırılmış AI konseptleri

Audi Fit Driver programının bir parçası olarak giyilebilir bir cihaz bile var. Bu, hayati işaretlerinizi izler ve gerginliği azaltmayı hedefler – öyle ki ‘sürücüler arabadan indiklerinde daha rahat gitsinler.’ Hmm.

Tüm bu ‘biyo-geri bildirim’ sanal kokpit enstrüman ekranında izlenebilir.

Mutlu bir son için kendi şakalarını yapabilirsin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı