Audi motor sporları

Bu Audi’nin ilk resmi Formula E arabası

► Audi fabrikası Formula E otomobilini açıkladı
► 2017/18 için resmi üretici girişi
► Allan McNish takım sorumlusu olarak ilan edildi

Bu çok renkli mermi, Alman üreticisinin elektrikli yarış şampiyonasında resmi bir üretici ekibi olarak attığı ilk adımları belirten Audi’nin yeni Formula E arabası.

Audi Sport’un Almanya’daki Neuberg’deki HQ yarışında tanıtılan araca e-tron FE04 adı verildi.

İsmin e-tron kısmı, elektrikli motorlar için Audi’nin şimdi kurulan markasıdır – Audi e-tron (elektrikli araba ile birlikte aşağıda gösterilen kavram) adında elektrikli bir araba, 2018’de piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Formula E’yi bir pazarlama platformu olarak kullanın. Audi, 2025 yılına kadar, hibrit veya saf EV olsun, bir şekilde elektrikli olan 20 artı modeline sahip olmayı planlıyor.

Bu Audi’nin ilk resmi Formula E arabası

Bu arada, FE04 ismi, bunun aslında takımın Formula E’deki dördüncü sezonu olacağı gerçeğini ifade eder. Eskiden Abt Sportsline takımı, kıyafet daha önce Audi tarafından sponsor oldu ancak bağımsız bir giriş olarak kaldı – gelecek sezon için Audi Takım tamamen gemide kaldı ve resmi bir fabrika timi olmak için yatırımını artırdı.

Akılda kalıcı bir takım adı

Takımın resmi olarak takım Audi Sport Abt Schaeffler’e tam anlamıyla vermesi için takım adı verilir – bu da otomobillerin operasyonlarının çoğunu idare etmeye devam edecek olan Abt kıyafetine ve bileşen ortağı Schaeffler’e atıfta bulunuyor.

Formula E’ye fabrika ekibiyle giren ilk Alman otomobil üreticisini Audi olarak tanıyın

Audi’ye, 2019’dan itibaren ızgarada Mercedes ve Porsche tarafından katılacak.

Porsche, yaklaşan Mission E elektrikli yol arabasını tanıtmaya yardımcı olmak için .

Aynı şekilde, Mercedes-Benz, 2018 sezonunun sonunda bir Formula E girişini finanse etmek için DTM Alman turnesi otomobil şampiyonasını bıraktığını açıkladı.

Bu Audi’nin ilk resmi Formula E arabası

Formula E’nin bir pazarlama platformu olarak potansiyel gücü, günümüzde kendilerini modern ve çevre dostu olarak algılanan teknolojiyle ilişkilendirmek isteyen otomobil üreticileri için caziptir.

ve Citroen / DS, 2015’ten beri bir takıma destek verdi. Renault, kuruluşundan bu yana bir bütün olarak diziye katıldı ve e.Dams takımını destekledi.

Formula E’de bu sezon için daha fazla açık teknik kayıt

Formula E otomobillerinin geliştirilmesinin birçok yönü kısıtlı olsa da – tüm otomobiller aynı Dallara kasasını kullanıyor, örneğin – ekiplerin artık araçlarının güç aktarma organlarını (motor, şanzıman ve kontrol yazılımı) ve süspansiyon parçalarını geliştirme konusunda daha fazla özgürlük .

Audi’nin arabası tek dişli şanzımanlı yepyeni bir aktarma organı kullanacak.

Audi Motorsport Başkanı Dieter Gass şöyle diyor: ‘Teknoloji ortağımız Schaeffler ile birlikte tamamen yeni bir güç aktarma sistemi geliştirdik. Bunu, güç aktarma organının yeni karbon muhafazasına bakarak hemen anlatabilirsiniz. Otomobil de farklı geliyor çünkü teknolojide yeni yollar takip ediyoruz. ‘

Bu Audi’nin ilk resmi Formula E arabası

Patronun sandalyesinde: Allan McNish

İskoç yarış pilotu Allan McNish, üç kez Le Mans’ın galibi ve Audi’nin LMP1 başarısının lynchpin’i takım sorumlusu olacak. McNish, 2013 yılının sonunda sürücü olarak yarışmaktan emekli oldu, ancak o zamandan beri Audi Sport ile yoğun bir şekilde ilgilenmeye devam etti.

Audi Formula E takım sürücüleri kim?

Şu anki şampiyonu Lucas di Grassi Brezilya ve Alman Daniel Abt. İkincisi, iki sürücüyü yoldan ayırmalarına yardımcı olmak için arabasında ekstra kırmızı bitler olacak.

Her iki sürücü de dördüncü sezonlarına Formula E’ye giriyor.

2017/2018 Formula E sezonu ne zaman başlıyor?

2 Aralık 2017 tarihinde Hong Kong’da. Formula E sezonu, bir takvim yılına göre bir akademik yıl gibi daha fazla çalışır.

Audi’nin yeni arabası, 29 Eylül Cuma günü Valencia’daki resmi Formula E testine başlamadan önce Avusturya’daki Red Bull Ring’de ilk kez sahneye çıkacak.

Audi Formula E takımının sunumunu aşağıdaki bölümden izleyebilirsiniz:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı