Audi motor sporları

Yeni 2019 Audi TT ortaya çıktı: yeni motorlar, tasarım ve teknoloji

► 2019 için yeni
► Tasarım motorları ve teknoloji yükseltme
► Yeni modelden bu yana 20 yıl

Yeni, üçüncü nesil Audi TT burada ve Ingolstadt, markanın en önemli otomobillerinden birinin forma dönüşü olduğuna inanıyor. Alışılmış stil değiştirme özelliklerine sahip – daha fazla açı okuyun – sadece benzinli 2.0 litrelik bir motor dizisi ve daha fazla teknoloji ile birlikte Audi, yeni otomobilin daha önce gelenden daha sağlam bir yükseltme sağladığına inanıyor. Peki, 2019 Audi TT’deki yenilikler neler? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Bazı bağlam

Audi’nin yeni otomobille ne yaptığından bahsetmeden önce, roadster / coupe spor otomobilin marka için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya değer. Audi, üç kuşakta yaklaşık 600 bin TT sattı ve hala şirket için bir dönüm noktası – özellikle tasarımda.

‘Mk1 TT, vizyon sahibi, o zaman tamamen yeni bir tasarım dili tanıttı.’ TT ürün müdürü Jens Meier, CAR’a şunları söyledi. “Audi serisindeki hiçbir ürün, 90’ların sonlarında görüntü ve sportifliği temsil etmedi” bu otomobilden daha fazla. Her gün yeni arabalar tanıtılıyor; çok az araba bu tür ilham alabiliyor ”dedi.

Yeni 2019 Audi TT ortaya çıktı: yeni motorlar, tasarım ve teknoloji

TT için en büyük pazarlar İngiltere ve Almanya, ardından ABD ve Japonya.

Sırada ne var?

Audi, TT’nin üç temel alanda güncellendiğini söylüyor: sportiflik, motorlar ve teknoloji. Daha etkileyici 3D tasarımlı tek bir çerçeve ızgarası var ve ayrıca 18 ila 20 inç alaşım jantlarla birlikte yeni dış renkler de var. Daha kartal gözlü izleyiciler arabanın yan tarafındaki mat, cilalı Audi halkalarını ve LED arka ışıklarını görecekler. Eski olanın hayranı olup olmadığımızdan emin değilim, ancak aşırı markalaşma 2018’deki bütün öfke gibi görünüyor.

Çok işlevli bir direksiyon simidinin yanı sıra otomatik farlar ve yağmur sensörleri ve standart olarak ısıtılmış dış aynalar ile standart teknoloji ekipmanlarının miktarı da artırıldı. Sanal Kokpit şimdi standart olarak spor moduna geçecek, böylece kokpit kadranlarında tork ve güç gibi şeyleri kolayca görebilirsiniz.

Yeni 2019 Audi TT ortaya çıktı: yeni motorlar, tasarım ve teknoloji

Motorlar

Şimdiye kadar, arabaların 40 TFSi, 45 TFSi ve TTS süslemesi ile çıkabileceği aşağıdaki motorların kullanılabileceğini biliyoruz – ancak hepsi çeşitli ayar durumlarında 2.0 litrelik bir güç kaynağı kullanacak. Performans açısından, en sıcak Quattro donanımlı, yeni yedi vitesli S-tronic donanımlı TT S sadece 4,5 saniyede 0-62mph’ye varacak.

  • 40 TFSi 194bhp / 320Nm
  • 45 TFSi 245bhp / 370Nm
  • TT S 302bhp / 400Nm

Ve hayır, 2018’de bir dizel TT olmayacak. ‘Biz dizel kaldırmak için gerçekten erken karar verdik. Bazı pazarlar için uygun değildir, ‘Meier CAR’a söyledi. “Ama bizim için, TT’nin geleceği için, devam etmenin bir anlamı yoktu. Sonuçta Le Mans’ı dizelle terk ettik. ‘

Yeni 2019 Audi TT ortaya çıktı: yeni motorlar, tasarım ve teknoloji

RS gibi diğer modeller?

Yukarıda gördüğünüz araba aslında, modelin 20 yılını almak için tasarlanan yeni TT’nin özel bir baskısı. Orijinali aynı gri boyaya ve beyzbol dikişine sahip, aynı zamanda 19 inçlik jantlarda oturacak ve siyah uçlu egzoz egzoz borusu, mekassin iç ve siyah fren kaliperleri ile donatılmıştır. R8 RWS gibi, sadece 999 yapılacak ve bu roadster ve coupe vücut tiplerinin bir karışımı.

Bir süre sonra TT’nin daha sıcak bir RS sürümü olacak. Önceki modelle aynı 5 silindirli motoru tutacağı söylendi, ancak gücün 400 bgp’ye ulaşması gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı