Audi motor sporları

Yeni (e) durum: Audi yeni RS4 Avant'ı kapatıyor

► Yeni Audi RS4 Avant
► RS5’ten V6 kullanır
► Çin’de de ilk RS4

Hayatınızın geri kalanında sadece bir arabanız olsaydı, bu en iyi yarışmacılardan biri olur mu? Bu, yeni Audi RS4 Avant – Ingolstadt’ın en yeni ve en iyi şekilde ziyaret edilen sıcak bölgesi.

Audi’nin yeni RS4’ü 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki markanın yeni yıldızları arasında ve 2018’in başlarından itibaren Avrupa’daki showroomlara gelecek.

Ne kadar hızlı konuşuyoruz öyleyse?

2,9 litrelik çift turbo V6 (zaten RS5 Coupe’de kullanımda ) 443bhp ve 443lb ft iter ve yeni RS4’ü sadece 4.1 saniyede 62mph’ye kadar sarabilir. Azami hız 155mph ile sınırlıdır, ancak RS4’ün isteğe bağlı ‘RS dinamik’ paketi ile bunu 174mph’e kadar yükseltebilirsiniz.

Yeni (e) durum: Audi yeni RS4 Avant'ı kapatıyor

Sıcak bir Audi’den bekleyeceğiniz üzere, tüm bu kuvvete dört tekerleğe sekiz ileri tip tiptronik bir otomatik üzerinden gönderiliyor. Bir spor arka diferansiyel, seçenekler listesinin bir parçasıdır.

RS4 standart bir spor süspansiyonuna sahiptir, bu da normal bir A4 Avant’ın 7mm altına oturmasını sağlar ve Audi’nin Drive Select sürüş modu sistemi standarttır. Biraz ekstra duruş için, süspansiyon, seramik frenler ve sportif direksiyon için Dinamik Sürüş Kontrolü belirleyebilirsiniz.

Crikey… O da uygun şekilde kızgın görünüyor

Aslında. Audi, en hayranlıkla izleyebileceğiniz 90 quattro IMSA GTO’dan tasarım ilham aldığını iddia ediyor, bu yüzden ön uçta devasa hava girişleri ve karbon fiber efektleri bulunuyor.

Çatlaklar daha geniştir ve arkada, tamponun içine yerleştirilmiş olan büyük difüzöre kalın oval egzoz boruları ve bir tavan spoyleri eşlik eder.

Yine de bir aile arabası,…

Bagaj hala çok büyük ve arka kısımda yeterli miktarda arka alan var, ancak iç kısımda bir miktar RS makyajı vardı. Etkili spor koltuklar, düz tabanlı bir direksiyon simidi ve isteğe bağlı olarak karbon fiber ve alüminyumla süslenebilir.

Yeni (e) durum: Audi yeni RS4 Avant'ı kapatıyor

Audi’nin Sanal Sürücü Kabini standarttır ve RS3 ve RS5 gibi özel Audi Sport grafikleri vardır.

Ne zaman alabilirim?

2018’in başından itibaren gerçekleşen teslimatlarla Audi’ye göre, ‘düşüşten itibaren’ sipariş verebilirsiniz. Kıtada 79.800 Avro’dur ve bu da Blighty’de kabaca 72k sterline çevrilmektedir.

Yeni (e) durum: Audi yeni RS4 Avant'ı kapatıyor

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı