Bmw blog

BMW-Daimler Ortak Girişimden Dolayı Kazanan Olacak Ortak Girişimler

BMW ve Daimler nihayet resmen hareketlilik alanındaki açıkladılar. Başlangıçta, devasa bir tek ünite olduğu düşünülen, her birinin işin bir tarafını idare edecek beş farklı ortak girişime bölündüğü ortaya çıktı. Bununla birlikte, diğerleri arasında Uber, Didi ve Lyft gibi rakipler nedeniyle kolay bir hayata sahip olmayacaklar. BMW ve Daimler’in de bir planı var ve CEO’larına göre çoğunlukla güvene dayanıyor.

Berlin’deki medyaya konuşan, beş yeni girişimin açılışında, Almanya’daki iki rakibin menajeri yeni işletmelerinin kendilerini diğerlerinden nasıl ayırdığını anlattı. Asıl fark yaratan kişi, son birkaç on yılda inşa edilen güven olacaktır; çünkü hem BMW hem de Daimler, müşterileri ve yerel yetkililerle birkaç projede yakın işbirliği içinde çalıştı.

BMW-Daimler Ortak Girişimden Dolayı Kazanan Olacak Ortak Girişimler

“Müşterilerimiz araçlarımızın yaşamları için sağladıkları güvenliğe güvenirken, verilerimizin elimizdeki güvenliğine de güveniyorlar. Verebileceğimiz önemli bir avantaj, ”dedi. Daimler CEO’su Dieter Zetsche, gazetecilere verdiği açıklamada, Berlin’deki yeni JV’lerinin açılışını açıkladı. Gerçeği söylemek gerekirse, Uber gibi teknoloji şirketleri son zamanlarda yalnızca kendi eylemleri nedeniyle çok fazla zemin kaybetti. Müşteri verilerini rıza göstermeden satmak ve bunlara karşı kullanmak sadece Uber’e değil, Facebook’a ve diğerlerine de zarar veren bir şeydir.

Mercedes-Benz ve BMW durumunda bu henüz bir sorun değil. Dahası, bu otomobil üreticileri otoritelerle daha uzun süre çalışmak zorunda kaldılar ve bu da işlerini daha sonra yollara taşıyacak bağlantılar yarattı. Örneğin, EV ücretlendirme şirketi ChargeNow, yolumuza gelen bu yeni nesil araçların ücretlendirilmesinin çözümleri arandığından, yerel desteğe büyük ölçüde güvenmek zorunda kalacak. Bu yeni işbirliğinin sadece yolculuğa çıkmakla kalmayıp, aynı zamanda daha intermodal seyahat yöntemleri de yarattığı gerçeğini ortaya koyuyor ve sadece bir noktaya sahip olabilirler.

BMW-Daimler Ortak Girişimden Dolayı Kazanan Olacak Ortak Girişimler

BMW CEO’su Harald Krueger, “Şehirler ve hükümetler için iyi bir ortağız ve bunu kanıtladık” dedi. “Şehirlere sadece tek bir parça değil, gelecek için komple mobilite çözümleri sunabiliriz (…). Farklı olduğumuz yer orasıdır. ”Bu gerçekten eşsiz bir satış noktası ve BMW ve Daimler burada bir şeyler yapıyor gibi görünüyor. Veri bankasında bulunan 60 milyon müşterisi ve yapılan işlemlerde brüt 3 milyar avro değerinde şehirlerde gezinme biçiminde olası bir devrime bakıyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı