Bmw blog

BMW i markasını başlatan otomobil – BMW Vision EfficientDynamics Concept

Şu anda Münih’teyiz, bir miktar BMW karı sürmek için biraz seyahate çıktık. Münih’te iken, BMW Welt’te duramadık ve Bavyeralılar’ın sergilediği inanılmaz arabalara bakmadık. Bunlardan biri ve şahsen görülmesi çok ilginç.

BMW Vision EfficientDynamics Concept, BMW i8’in temel aldığı şeydi ve bize markanın geleceğe yönelik vizyonunun ne olduğunu gösteren bir araç. Tasarımında gerçekten etkileyici bazı detaylar var. Bunlardan en belirgin olanı, biraz pratik değilse, çok serin görünen saydam kapı panellerine sahip olmasıdır.

BMW i markasını başlatan otomobil - BMW Vision EfficientDynamics Concept

Bir başka ilginç tasarım öğesi de, otomobilin arkadaki kıvrımlı payandalarının vücut işine geri dönme şekli ve özellikle şahsen çok çarpıcı. Ayrıca, büyük arka cam daha fazla cam ekleyerek arabanın içinde kocaman bir sera oluşturur ve eğer gerçek bir araba haline gelirse inanılmaz bir görünürlük sağlar. Keşke üretim araçları çok fazla cam olsaydı.

Açıkçası, bu tasarım sonunda neredeyse beş yıl sonra bile, insanlar yolda gördüklerinde çeneleri düşüren bir otomobil olan BMW i8 oldu. BMW’nin şimdiye kadar ürettiği en güzel konsept olmasa da (bunun için Concept’i işaret ediyorum), büyüleyici bir tasarım ve yine de şahsen dikkat çekici bir tasarım.

BMW i markasını başlatan otomobil - BMW Vision EfficientDynamics Concept

Bu otomobilleri bizzat görmüyoruz, çünkü genellikle ilk otomobil şovlarından sonra gizleniyorlar, ancak BMW Vision EfficientDynamics gibi kavramları görmek istiyorsanız, Münih’teki BMW Welt’e gitmek zorundasınız. . Gerçekten özel Bavyeralılar görmek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı