Bmw blog

BMW ve Daimler Mobilite Hizmetleri İçin Beş Ortak Girişimi Onayladı

arasındaki işbirliği, iki Alman premium otomobil üreticisinin birlikte iş girişimlerini genişlettiği için yeni boyutlar kazanıyor. İki dev, bir süre önce birlikte akıllı mobilite çözümleri oluşturmak istediklerini ve nihayet tam olarak ne anlama geldikleriyle ilgili bir fikrimizin olduğu anlaşılıyor. Her şeyin tek bir büyük ortak girişim olacağını iddia eden önceki raporlardan farklı olarak, her ikisi de işleri beş farklı, daha küçük olanlara ayırmaya karar vermiş gibi görünüyor.

Tahmini 1 milyar avro (1.13 milyar dolar) yatırım ile iki taraf bugün, her biri farklı bir müşteri kitlesine hitap eden birkaç hizmetin başladığını duyurdu. Beş: ReachNow, ChargeNow, FreeNow, ParkNow ve ShareNow. ReachNow, kullanıcıların aynı noktadan toplu taşıma ve araba paylaşımı, araba sürme ve bisiklet kiralama gibi diğer mobilite çözümlerini kullanarak A noktasından B noktasına ulaşmalarını sağlayan entegre bir çözümdür. Müşteriler, uygulamadaki hizmetleri de sipariş edebilir ve ödeyebilir.

BMW ve Daimler Mobilite Hizmetleri İçin Beş Ortak Girişimi Onayladı

ChargeNow size en yakın elektrikli otomobil şarj cihazı için mümkün olan en iyi görünümü sunar. 25 ülkede 100.000’den fazla şarj noktasını kapsayan bunları bulabilir, kullanılabilirliğini kontrol edebilir ve uygulamadan elektrik ödeyebilirsiniz. ParkNow yakınlardaki park yerlerini bulur ve ayrıca nakit para ya da herhangi bir tür bilet kullanmak zorunda kalmadan park etmenize ve ödeme yapmanıza olanak sağlar. İki şirkete göre, 30 milyondan fazla müşteri bu hizmeti 1.100’den fazla şehirde kullanıyor.

FreeNow taksiler, kiralık araçlara sahip özel şoförler ve en son teknolojiye sahip e-scooter’lar da dahil olmak üzere çeşitli hareketlilik hizmetleri sunar. Bu uygulama zaten 21 milyondan fazla kişiye hizmet veriyor ve 250.000’den fazla sürücüye kaydoldu. ShareNow, müşterilerin her zaman ve her yerde akıllı telefonla araç kiralamalarını ve ücret ödemelerini sağlayan serbest yüzen bir araç paylaşım hizmetidir. Filosu şimdi daha geniş bir model yelpazesi içerecek ve pazar kapsamını artıracak şekilde genişletilecektir. Toplamda 4 milyondan fazla müşteri, filo dünya çapında 31 şehirde 20.000 aracı kullanıyor.

BMW ve Daimler Mobilite Hizmetleri İçin Beş Ortak Girişimi Onayladı

“Büyüme yolunda çok net bir şekilde yön veriyoruz ve birlikte ortak hareketlilik hizmetlerine tutarlı bir şekilde yatırım yapmaya devam edeceğiz. Ek taşıma seçeneklerine bağlanmanın yanı sıra, dünyadaki kasaba ve şehirlerde daha fazla insana ulaşmak, böylece kentsel yaşamın kalitesini artırmak istiyoruz ”dedi. “Hareketlilik hizmetlerimiz güçlü bir müşteri tabanı geliştirdi ve şimdi bir sonraki stratejik adımı atıyoruz. 14 başarılı markanın gücünü ve uzmanlığını bir araya getiriyoruz ve kentsel hareketlilik için hızla büyüyen pazarda yeni bir oyuncu oluşturmak için 1 milyar Euro’dan fazla yatırım yapıyoruz ”dedi. Mercedes-Benz Otomobil.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı