Bmw blog

BMW ve Daimler, Özerk Sürüş Ar-Ge'si için Anlaşma Açıkladı

Kelimenin tam anlamıyla BMW ve Daimler’in konusundaki ortak girişimlerini açıkladıktan iki gün sonra, iki Alman devi bu kez otonom sürüş alanında daha da ilginç bir işbirliğini açıkladı. Arşiv rakipleri, hem maliyetleri hem de geliştirme zamanını azaltmak isteyen Seviye 3 ve Seviye 4 özerk sistemleri geliştirmek için birlikte çalışacaklar. Tahminlerine göre, bu hareket şirketlerin 2020’lerin ortasında yazılım hazırlamasına izin verecek.

Başlangıçta, sürücü destek sistemleri, otoyollarda otomatik sürüş ve park etme özellikleri için yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesine odaklanılacak (SAE Seviye 4’e kadar). İki şirket, bu teknolojiyi birlikte geliştirmek için bir Mutabakat Zaptı imzaladı. Ortak geliştirme çalışmaları, otomasyonda otomatik sürüş sağlayan 3. ve 4. Seviyeler ile otomasyonun birkaç aşamasını kapsayan ölçeklenebilir bir mimari ile gerçekleştirilecektir.

Ek olarak, bu işbirliğini hem otoyollarda hem de kentsel alanlarda daha yüksek otomasyon seviyelerini kapsayacak şekilde genişletme olasılığı vardır. Mevcut nesil teknolojilerin gelişimi ve iki şirketin devam eden işbirlikleri etkilenmeden kalacaktır ve eskisi gibi devam edecektir. Bu nedenle, bugün imzalanan mutabakat gelecekteki planlara uygulanacaktır. İki şirket bugün de bu yeni girişimde daha fazla ortak aradıklarını duyurdu.

BMW ve Daimler, Özerk Sürüş Ar-Ge'si için Anlaşma Açıkladı

“Stratejimizi sürdürmeye devam ettikçe, iki teknoloji liderinin uzmanlığını birleştiriyoruz. BMW Group’ta esnek, ölçeklenebilir, münhasır olmayan bir platformda uzun vadeli ortaklıklar, özerk sürüşün sanayileşmesini ilerletmek için esastır. İki şirketimizin kilit uzmanlığını bir araya getirmek, yenilikçi gücümüzü artıracak ve bu teknolojinin yayılmasını hızlandıracak ”dedi. BMW AG’nin Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Fröhlich.

Grup Araştırması ve Mercedes-Benz Otomobil Geliştirme’den sorumlu Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Ola Källenius şunları söyledi: “Özerk sürüş şu anda bizim için en devrimsel trendlerden biri ve tüm Daimler Grubu çok çalışıyor üstünde. Her zaman olduğu gibi Daimler’de en büyük önceliğimiz emniyettir. Bireysel, bağımsız çözümler yerine, müşteriler için farkedilir bir katma değer sunan güvenilir bir genel sistem geliştirmek istiyoruz. Doğru ortaklarla çalışarak, bu teknolojinin performansını arttırmada önemli ilerlemeler sağlamak ve güvenli bir şekilde yola çıkmak istiyoruz. ”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı