Bmw blog

Clarkson, Grand Tour'da bir E38 BMW 7 Serisi kullanıyor

Eskiden Top Gear’ın yaptığı Grand Tour Trio’nun benim için en sevdiğim parçalarından biri de yeni arabalara bütçe alternatifleri bulmaları. Örneğin, yeni bir Hyundai econobox satın almak yerine, aynı parayı harcayabilir ve eski bir BMW M3 alabilir ve çok daha fazla eğlenebilirsiniz. The Grand Tour’un son bölümlerinde, çete, ne tür bir Batı lüks otomobilin modern lüks otomobillerin maliyetinin onda biri için ikinci el olabileceğini görmek için Çin’e gidiyor. Clarkson’un Çinli müşterilere satın almalarını önerdiği Batı lüks otomobil, .

Clarkson sadece E38 7 Serisi kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda ünlü 7er’in V12 destekli büyük versiyonu olan BMW 750iL’yi de kullanıyor. Bunun için bölümün başında sürdüğü Hongqi L5 lüks otomobilinden yaklaşık 8,000 £ ya da yaklaşık yüz kat daha az harcadı. Sadece çok daha ucuz değil, aynı zamanda yepyeni Hongqi’den daha güvenilir, daha hızlı, daha iyi görünümlü ve sürüşü daha güzeldi. Tabii ki, Uber zengin L5 kadar üst değildi ama E38 7 Serisi her şekilde daha iyiydi.

Clarkson, Grand Tour'da bir E38 BMW 7 Serisi kullanıyor

Çinli müşterilerin sorunu, yepyeni lüks otomobillerin Çin’de vergi ya da üreticilerin bir miktar eski okul ücretlendirmesi nedeniyle Avrupa ya da Amerika’da yaptıklarından iki kat daha fazla olması. Aynı zamanda, on yıldan uzun bir süre önce pek çok lüks otomobil Çin’de hiç satılmadı, bu yüzden onlar için ikinci el bir pazar yoktu. Bu onları almak için Çinli müşterilerin Avrupa’dan ithal etmeleri, nakliye ve vergi ödemeleri gerektiği anlamına geliyor. Ancak, tüm bunlardan sonra bile, hala yeni lüks otomobillerin maliyetinden çok daha ucuzlar.

Bu yüzden, E38 7 Serisi gibi otomobillerin Çin’deki değerini ve neden satın almanın bu kadar iyi olduğunu görmek ve görmek gerçekten oldukça etkileyici. Clarkson sonunda gerçek bir tüketici tavsiyesi verdi mi? Amazon Prime’daki en son bölüme göz atın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı