Bmw blog

Polestar 2 bir İsveçli BMW i4 / Tesla Dövüşü Android

Polestar’ı hiç duymadıysanız, buradaki İsveç markasıyla ilgili kapsamımızın bir kısmını kontrol edebilirsiniz. Esasen, Polestar, Volvo’nun performans alt markasıdır ve geçen yıldan beri elektrikli performans arabaları satmaktadır. En yeni ve ve Tesla Model 3 gibi otomobilleri almak için buradadır.

Polestar 2 biraz önce alay edildi ama sonunda ortaya çıkarıldı. Şimdi burada, biraz garip bir şekilde görüldüğünü görebiliyoruz, sanki biraz yukarı kaldırılmış ve bir tür geri vites bagaj kapağı verilen geleneksel bir sedan gibi görünüyor. İyi görünüyor ama biraz garip. Yine de, tıknaz, yüksek teknolojili bir şekilde yakışıklı.

Polestar 2 bir İsveçli BMW i4 / Tesla Dövüşü Android

Bir yana, Polestar 2’nin temel özellikleri etkileyici. Bir 78kWh pil, Audi e-tron, Jaguar I-Pace ve menzil-üstü hariç her Tesla Model 3’ten daha fazla olan yaklaşık 275 mil menzili vermelidir. Temel model gelince, sadece 260 mil menzile sahip olan ancak 42.900 dolardan başlayan Polestar 2’nin 45000 $ ‘lık nihai taban fiyatından biraz daha az olan Tesla Model 3’e göre. Bununla birlikte, İsveçli, hayatının ilk yılı için sadece 63.000 $ ‘a mal olacak bir Launch Edition lezzetinde olacak.

Tekerleklerine güç göndermek, yaklaşık 402 hp (300 kW) birleştirmek üzere her dingilde birer tane olmak üzere iki elektrik motoru olacaktır. Polestar’a göre 5 saniyenin altında 0-60 mil / dakika alacağı ancak hiçbir özellik belirtilmediği belirtildi. EV doğası ve yaya özelliklerinin sizi aldatmasına izin vermeyin, Polestar 2 uygun bir silah olacak şekilde tasarlandı. Standart olarak Öhlins amortisörleri ve Brembo frenleri, performans odaklı bir şasiyle birlikte, Swede’yi sürüşte çok eğlenceli hale getirmelidir.

Polestar 2 bir İsveçli BMW i4 / Tesla Dövüşü Android

Daha da ilginç olanı ise, Polestar 2’nin Google’ın otomotiv Android sistemi ile donatılmış ilk aracı olması. Böylece tüm bilgi-eğlence sistemi bu yeni Android kurulumunda çalışıyor ve gerçekten kaygan ve kullanımı kolay görünüyor. İşlerin nasıl yürüdüğünü görmek bizi çok merak ediyor, çünkü Volvo bu yeni sistemi kullanmak için Google ile giriş yapmış birçok markadan sadece biri, Audi onlardan biri.

Bu yeni Polestar 2 çok ilginç bir otomobil. Çok yeni bir markadan geliyor ancak performans, kullanım ve etkileyici aralıkları bir araya getiren tutarlı, iyi düşünülmüş bir EV paketi gibi görünüyor. 4 Serisi Gran Coupe gibi dört kapılı bir geri çekilme olması haricinde, BMW i4’ün ayrıntılarının çoğu hakkında hala karanlıktayız, bu yüzden ikisini kıyaslayamayız. Ancak bu yeni İsveçlinin segmentte zorlu bir rakip olacağına dair hiçbir soru yok. Resmi olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı