Bmw blog

Rolls-Royce CEO'su: Bu On Yılda Gelen Elektrikli Model

Geçen gün Rolls-Royce yeni bir bayilik açıldığını duyurdu ve etkinlik Queensland’daki Goodwood’dan bazı kişilerin resmi lansmana katılmak üzere bir araya geldiğini duyurdu. Bunlardan biri CEO, Torsten Muller-Otvos’du, sadece yeni girişimi övmekle kalmadı, aynı zamanda bir dizi başka konu hakkında da konuştu. Bunlardan biri markanın geleceği ve elektrikli otomobil trendiyle nasıl başa çıkacağıydı.

Rolls-Royce, marka için ileriye giden tek yolun, mevcut en yakın şey oldukları için V12 ipeksi pürüzsüz motorlarını elektrikli motorlarla değiştirmeyi içerdiğini iddia etti. Ancak bu, ancak Muller-Otvos’a göre teknoloji olgunlaştığında gerçekleşecek ve bu anlaşılabilir bir durum. Ne de olsa, Rolls-Royce, departman ne olursa olsun müşterilerine her şeyin en iyisini sunmakta kullanılır.

Rolls-Royce CEO'su: Bu On Yılda Gelen Elektrikli Model

“Dört yıldan kısa bir süre önce, tamamen elektrikli bir Fantom inşa ettik ve müşteriler bunun harika olduğunu söylerken, birçoğu zaten sunduğumuz V12 gücünden çok az ya da hiçbir fark görmedi, arabadaki motorun inceltme ve yalıtım seviyesiydi. Bu hala içten yanmalı motorumuz üzerinde çalışmadığımızı söylemiyor, çünkü en son Phantom 8’de yeni bir V12 motorumuz var ve daha da sessiz, ”Muller-Otvos, konusunu anlattı.

“Bu şekilde koyalım, Rolls-Royce önümüzdeki on yılda ilk tam EV’sini üretecek, bu o kadar da uzakta değil. Üzerinde çalışıyoruz, ancak müşterilerimiz için uygulanabilir bir çözüm bulmadan önce hem evde hem de kamusal alanda altyapıyı şarj etmek konusunda yapılacak çok şey var ”dedi. Bu nedenle, 2030’a ulaşmadan önce, Rolls-Royce’dan elektrikli bir model sunulacak ve önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni sürümler almak için sıralanan iki otomobil de Ghost veya Wraith olacaktı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı