stajer şoför

1,2,3 gibi Rus bayiliği: bir stajyer, iki araba, unutulmaz üç gün

ŠKODA’da Stajyer olmak benzersizdir – yılda bir kez, ithal eden ülkelerdeki ŠKODA ortak galerilerini keşfetmeye gidiyorsunuz. Yerleştirme üç gün sürer ve satıcı tarafında çalışan işlemleri keşfetmenize yardımcı olur (arabaların kaybolduğu ve paranın göründüğü bu “kara kutu”!). Ayrıca gerçek müşterilerle konuşabilir, ihtiyaçlarını ve motivasyonlarını anlayabilir ve otomotivde daha akıllı hale gelebilirsiniz.

Rusya’da bir satıcı seçme fırsatı her gün gerçekleşmiyor, bu yüzden hemen Europa Auto’yu seçtim. Bulunduğum şehrimdeki yüksek profesyonellik ile tanınan Ural bölgesindeki en büyük bayi olan Ekaterinburg. Kendi ailemin bu bayinin iki kere mutlu müşterileri olması şaşırtıcı değil: büyükbabam için RAPID, babam için YETI. ŠKODA’nın ‘nispeten’ iyi tanıdığım müşterileriyle nerede tanıştığını öğrenmek ilginçti. Bu yüzden uçuşlarımı ayırttım ve bunun için gittim!

İlk günüm Satışlarda başladı. Rakamlara baktım ve müşteri karar vermesini öğrendim. Daha sonra “tarlaya” girdim ve VW GROUP Satış standartlarını uygulamada, müşterileri selamlamaktan araç teslimine kadar her aşamada gözlemledim. Gerçek bir müşteriyle deneme sürüşüne bile gittim! Elbette en iyi yanı, insanların yeni aldıkları arabaların içine oturduklarında gözlerinin parladığını ve güzel özelliklerini keşfetmektir.

İkinci gün satış sonrası olarak geçti. Eşsiz bir girişim hakkında şaşırdım. Oldukça profesyonel bir teknisyen, gelen tüm teknik bakım çağrılarıyla ilgileniyordu, bu nedenle tüm müşteriler bayiye sağlam bir şekilde güvenerek orijinal yedek parçalar almaya ikna oldular. Zeki kadar basit!

Son olarak, bayinin pazarlama , iletişim ve müşteri ilişkilerini çalıştım. “Müşterileri nasıl bayiliğimize getirip rekabeti nasıl kazanacağımızı” ve “mevcut müşterileri nasıl koruyacağımızı ve verimli bir şekilde yenilerini yaratabileceklerini” gibi soruları ele alıyorlar.

Bir Rus’u araba satın almak için sadece kalbini fethetmek değil, aynı zamanda kritik mantığını ikna etmek zorunda. Aşırı havalar, bazen ‘zorlu’ yolların yanı sıra “arabamın komşularından daha iyi olması gerekir” kuralı, ŠKODA’nın sunabileceği her şeyle mükemmel bir şekilde karşıladığı piyasaya yüksek talepler getirdi: para için büyük değer, kristal tasarım, göze çarpan finansal teşvikler, güvendiğiniz güvenlik özellikleri ve sizi özenli hissettiren akıllı detaylar. Basit bir deyişle, ŠKODA arabaları Rus vatandaşlarının güvenip kullandığı bir şey.

Şirkete katılmadan önce annem, araba satın alma sırasındaki ŠKODA Satış elemanının profesyonelliğinden ne kadar etkilendiğini söylemişti.

ŠKODA’da “tüm konfigürasyonları ve fiyatları yürekten bilen dahi” den daha kötü olmayacağını umuyordum. Ancak, bir gün yeteneğini yan yana takdir edip nihai araç sunum püf noktalarından bir şeyler öğrenmesini bekleyebilir miyim?

Görünüşe göre, #

Bize katıl! Kayıt 31’e kadar açıktır. 1. 2018.

Sergey Khmelinin, Stajyer – DigiLab

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı