stajer şoför

Biliyor muydunuz Stajyerler….

Geçmişe kadar olan zamanı takip ederek, Stajyer programının nerede başladığını hepimiz biliyoruz. Web’de veya pozisyonunu bulduğunuzda veya arkadaşlarınız veya sosyal medyadaki söylentileri duyduğunuzda kalp

Sonrasında başvuru süreci başladı: CV’leri, testleri, röportajları ve günlük planlayıcınızda hevesli komşularınızı devlet sınavlarıyla, diploma savunmasıyla, mezuniyetle ve sevdiklerinizle paylaşarak kariyerinize en iyi şekilde başlayabilecekleri haberi paylaşın.

X günü: Yoğun değerlendirme günü tarafından sıkılan beyninizle değerlendirme komisyonunun önünde oturuyorsunuz. Rekabet güçlüydü, ama umut daha da güçlü yaşıyor ve büyüyor. Büyülü “kabul edilmiş” i duyuyorsunuz ve gerçekte ne olduğu duygusunu kaybediyorsunuz. Bir an hayatınızı “önce” ve “sonra” olarak ayırır. Şu andan itibaren, dün bir barda genç ve özverili ruhlarının bir bölümünü paylaşan büyüleyici, gülen yüze ve çok çekici olan stajyerlerin ilahi bir komutanlığının bir parçasısınız. Ancak, içinizde bu şeylerin rastgele olmadığını biliyordunuz: Bu, birinin sizin hakkınızda söylediği bir tesadüf değil: “bir ŠKODA insanı”.

Sonunda, seninle aynı zihniyeti ve tutkuyu paylaşan yeni insanlarla tanışmanın bu büyülü anının başladığı başlangıç ​​dönemi ile başladık. Bunun üzerine, çok kısa bir sürede, bunalmış hissedebileceğiniz çok büyük miktarda bilgi ve bilgi aldık. Bu iyi bir şeydi. Hayatımızın bu yeni aşamasına başladığımız insanlarla dostluklar kurmak, bu yılın bir tür olduğu anlamına geliyordu.

Günler bir atlıkarınca gibi uçmaya başladı. Karşılama partisi, yatakhane girişleri, üretim tecrübesi, aklınıza ayak izi basar (torunlarınıza kesinlikle söyleyeceğiniz şey budur!). Büyük bitki gezileri, ilk önce tercih ettiğiniz bölümlerdeki deneyimler, eğitimler ve etkileşime girdiğiniz herhangi bir kişiden yükselen bir şirket olma hissi. Yaşam tarzı bohem değil: resmi şirket resminizi çekmeden başlayarak ve ilk doktorun sadece proje ziyaretine giden yolu ziyaret ederek ilk defa doktor şirket resmini çekmeden başlayarak (yeni stajyer arkadaşlarınız sayesinde yönettiğiniz) bir kerede 1000 yeni şey düzenlemek zorundasınız. takım oluşturma etkinlikleri.

Stajyer İstatistiğin Kutsal Kase

Şimdi her şeyin nasıl başladığından bahsettikten sonra, sizinle paylaşacak daha çok şeyimiz var. Sevgili programımızın bu 25 yılı boyunca, gelen ve kalan pek çok ilginç ve benzersiz insan gördük.

575 bu şaşırtıcı yolda geçti. Tüm bu yıllarda, programa katılan Otomotiv Endüstrisinde Avrupa ortalamasından daha fazla kadın olduğunu biliyor muydunuz ? Stajyerlerin% 36’sı kadın iken, Avrupa ortalaması sadece% 24 idi.

Stajyerlerin seçtiği bölümler ne olacak? Çoğumuzun Üretim, Satış ve Pazarlama ve Strateji’de kaldığını biliyor muydunuz ? Otomobil ürettiğimiz göz önüne alındığında, çoğumuz bu süreci iyileştirmek istiyoruz veya insanları araçlarımızın rekabetten üstün olduğuna ikna etmek istiyoruz, çünkü sadece işimiz değil, aynı zamanda ilk elden daha iyi olduklarını bildiğimiz için , sadece daha iyi.

Ayrıca, Stajyerlerin% 75’inin bu yıllar sonra bile şirkette çalıştığını biliyor muydunuz ? Bu öyle çünkü Stajyer Programı sadece başlangıç. Skoda zorlu bir ortam sağladığından ve kişisel gelişim ve büyümeyi vurguladığından, şirketle özdeşleşir ve bu büyük ve çeşitli ailede mutlu oluruz. Ayrıca, şirket Çek’teki en büyük işverendir, bazılarımızın daha önce Skoda’da çalışmış olması doğaldır. Dolayısıyla, sorumuz şudur: 100 Stajyerin stajyer olarak çalıştığını biliyor muydunuz ?

Son 5 yılda, şirketi ve özellikle de Stajyer Programı daha uluslararası hale getirmek için bir hareket var. Böylece, Çek ve Slovakya dışındaki ülkelerden gelen Stajyerler davet edildi ve programa katıldı. 22’den fazla eşsiz milletten olduğunu biliyor muydunuz?

Stajyerler hepimizi hesaba katarak% 50’nin İngilizce veya Almanca bildiğini biliyor muydunuz ? Bunun da ötesinde,% 40’ın üçüncü bir dil bildiğini ve% 12’sinin 3’ten 6’ya kadar dil bildiğini biliyor muydunuz ? Stajyerlerin kompozisyonu yıllar boyunca geliştikçe, Programın içeriği de değişti. Yaklaşık 13 yıl önce, Stajyerler uluslararası rotasyonlarına başladılar ve böylece VW GROUP’un farklı markalarında dünyaya yayıldılar. Bir stajyerin şimdiye kadar gittiği en uzak yerin Çin olduğunu biliyor muydun ? Ek olarak ve toplamda 136 uluslararası rotasyon olduğunu biliyor muydunuz ?

Bu eğlenceli gerçeklerden sonra, Stajyer Programında başka hangi ilginç deneyimleri yaşadığınızı merak ediyoruz ve sizden daha fazla şey duymak istiyoruz!

José Figueiredo, Stajyer – Genel Satın Alma

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı