stajer şoför

Özgeçmiş, Stajyer programına girmek için ilk adım

Stajyer programına kabul sürecinde ilk önemli adım, iyi yazılmış bir özgeçmiş. Ve bunu sorması için Gabriela Osičková’dan daha iyi bir insan yok. CV’niz muhtemelen ellerine yolunu bulacaktır.

  • Stajyer program için başvuru sahipleri tarafından tam olarak ne arıyorsunuz?

Her şeyden önce, şirkete ve Stajyer programına ilgi duyuyor. Çalışma alanıyla ilgileniyorum, ancak ders dışı etkinliklerle kendinizi diğerlerinden ayırabilirsiniz. Bununla öğrenci organizasyonlarına katılmayı ya da örneğin ilginç projelere katılmayı kastediyorum. Benim için önemli olan, başvuranın yeni mezunlarla aynı dalga boyunda olup olmadığıdır, çünkü programdaki birçok aktiviteye katılacaklar.

  • Başvuru sahiplerinin özgeçmişlerinde yaptıkları en büyük hatalar nelerdir?

Dilbilgisinde hataların yanı sıra rakamlarda da hatalar var. Başvuru sahibi CV’nin daha eski bir versiyonunu ayarlarsa, genellikle dil yeterlilik seviyesini veya telefon numarasını değiştirmeyi unutur. Fotoğrafınızın seçimine – kalitesine, çevresine, ifadesine ve görünüşünüze dikkat etmeyi unutmayın. Dahası, e-posta adresiniz hakkınızda çok şey söylüyor. Kitty93 @ … com veya suuuuuusiiiiieee @ … com . Gibi adreslerden kaçınmanızı öneririm . Ayrıca, başarısız çalışmalar hakkındaki gerçeği tutmamanızı tavsiye etmiyorum ve alandaki uygulamaların yetersiz kalması durumunda, alan dışındaki uygulamalardan bile bahsetmenizi tavsiye ederim. Eğitiminiz ve iş tecrübenizle ilgili olarak, her zaman onları en güncelden en eskiye doğru listeleme kuralına uyun.

  • Yeni bir CV alırken ilk baktığın şey nedir?

İlk önce formunu ve yapısını fark ettim. Daha sonra, çalışmalar sırasında odağa bir göz attığımda, iş deneyimi ve dil yeterlilik seviyesini aldım. Bunların hepsini, Stajyer programına başvuran adayların şartlarıyla değerlendiriyorum. Adayların özgeçmişlerini oluşturmak için araç kullanmadıklarını ve yaratıcılıklarını gösterdiklerini takdir ediyorum. Böyle bir şey bile Stajyer programına yönelik çabalarını ve ilgilerini kanıtlayabilir.

  • Sizce en uygun CV uzunluğu nedir?

CV’niz iki A4 sayfasından daha uzun olmamalıdır. Ama kendim için konuşursam, bir sayfaya uyanları seviyorum. Başvuru sahibi, yalnızca konumla ilgili bilgileri seçmelidir. Ayrıca, en uygun fontu ve harflerin boyutunu bulmak da uygundur.

  • Hiç komik ya da tuhaf bir CV elde ettin mi?

Hayatımda birçok özgeçmiş görmüştüm ama yine de bazıları biraz şaşırtıcı. Örneğin, yalnızca yaklaşık dört cümle içeren bir not defterinden alınmış bir kağıda elle yazılmış bir “CV”: İsmim …, Şu anda çalışıyorum … Ben … yaşındayım ve yaşıyorum. .. çocuklar. Xls formatında da böyle bir CV aldım. Ayrıca son bir tane daha düşünebilirim. Özgeçmiş, yanlış seçilmiş renkler ve çerçeveler nedeniyle cenaze törenine davet gibiydi.

  • Kalabalıktan sıyrılan ancak aynı zamanda şirket standartlarına uyan bireysel bir CV elde etmek nasıl mümkün olabilir?

Kalabalıktan olumlu bir şekilde uzak durmak için, CV daha önce belirtilen görünümün yanı sıra profesyonel profili içeren temel bilgileri de içerebilir. Bu, kişinin kısa bir sunumu anlamına gelir. Büyük bir uluslararası şirket değilse, eski çalışanınızın kısa bir açıklamasını da eklemek ilginçtir. İşinizin bir tanımını eklemeyin; gerçekten ne yaptığını ve ne başardığını anlat. Özel hobilerinizi de dahil edebilirsiniz.

  • O zaman neden Stajyer programına başvurmak iyi olur?

Stajyerlik programı 25 yıldır ŠKODA’da yer aldı ve programı bitiren ve yıl içinde şirketi ve departmanını tanımak için mükemmel bir fırsat ve hangi yöne gideceğine dair bilinçli bir karar verebilme imkânı olarak değerlendiren 593 kursiyer üretti. Sonraki. Bunun üzerine, inanılmaz bir topluluğa üye olacak, yumuşak becerilerini mükemmelleştirecek ve hayatının geri kalanında arkadaş bulacaksın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı