stajer şoför

ŠKODA aşkı

Kariyer ve aile hayatını birleştirmek her zaman kolay değildir. Bununla birlikte, Bay ve Bayan Koudelka ile yapılan bir röportajda, bunun ŠKODA AUTO’da mümkün olduğunu göreceksiniz. Küçük bir İK iş ortağı olarak çalışan Vlastimil, Zuzana başarılı bir İK avukatı ve yakında ailelerinde ikinci bir bebeği ağırlayacaklar. Peki her şey nasıl başladı?

Nasıl tanıştın? Staj Programı sırasında mıydı?

2013 yılında Zuzana’nın Stajyer Programı’nda tanıştık. Stajyer Programımdan bir yıl sonra, çalışanlara sağlanan faydalar ve İK projeleri konusunda uzman olarak çalıştım. Yeni mezun oldu ve aynı bölümde İK avukatı olarak görevini sürdürdü. Bir ofiste, bir uzun masa paylaşıyorduk. Uzun masamı başka biriyle paylaşmak istemedim, o yüzden ofisimize katılmadan önce masanın bir kısmını kısalttım.

Stajyer Programı sizin için ne ifade ediyordu?

OTK, ŠKODA’da hayatımızı hala etkileyen harika bir deneyimdi. Özellikle stajyer programında tanıştığımız farklı bölümlerden tüm arkadaş ve meslektaşlarımız. Stajyer Programı kesinlikle güçlü ağ kurma konusunda bize yardımcı oldu.

Mesleki kariyeriniz açısından ŠKODA AUTO’da neler yapıyorsunuz?

Profesyonel kariyerimiz artık büyüyen ailemizden güçlü bir şekilde etkilenmektedir (1,5 yaşında bir kızı, ikinci çocuğu Haziran ayında geliyor). Birimizin kariyerini durdurmak istemedik, o yüzden çocuklara nasıl bakacağımızı ve aynı zamanda nasıl çalışacağımızı bulmak zorunda kaldık. ŠKODA AUTO olanakları sayesinde, Zuzana’nın yarı zamanlı olarak ev ofisini birleştiriyoruz ve aynı anda hem aile hem de kariyeri koruyabiliyoruz.

ŠKODA AUTO ilişkinize nasıl yardımcı oldu? (faydalar ve avantajlar)?

ŠKODA AUTO’nun çalışanlarımıza sunduğu tüm faydaları kullandığımızı söylemeliyiz. Bizim için en önemlisi konut kredisi, araç kiralama, ek ücretsiz günler (ebeveynler için, düğün için), tatil katkısı ve seyahat sigortası.

İlişkiniz günlük işinizde size yardımcı oldu mu?

Artık aynı bölümde birlikte çalışmasak da, her gün bir İK iş ortağı ve İK avukatı olarak profesyonel olarak temas halindeyiz. Ortak olduğumuz ve ne olursa olsun birbirimize yardım edeceğimize söz verdiğimiz için, yardımı reddetme, e-postayı dikkate almama veya aramayı cevaplamama imkanı yoktur.

Stajyeriniz / ŠKODA AUTO deneyiminizden en değerli anı nedir?

İlişkimizin en değerli hafızası muhtemelen Zuzana’nın VW’de kalması sırasında Wolfsburg’a yaptığım ziyaret. Çevremizdeki ilginç yerleri ziyaret etme imkânımız oldu – birçoğu stajyer programımızda (Konzern Trainee Treffen) tanıştığımız uluslararası dostlarımızın önerisine dayanarak.

SKODA AUTO’da meslek hayatını kişisel hayattan ayırmak bir problem miydi?

Kişisel ve çalışma hayatımızı bölmeye çalışıyoruz, ancak işte karmaşık bir konu olduğunda, bunu evde sakin bir şekilde tartışabiliriz. Neyse ki bizim için hemen hemen her zaman aynı bakış açısına sahibiz ve asla iş hakkında tartışmayız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı