stajer şoför

ŠKODA'nın İnsanları: Wen Cai, Perakende Stratejisi ve Yenilik Uzmanı

Çin’den Çek Cumhuriyeti’ne, İrlanda, Avusturya, Finlandiya, Polonya ve Belçika’ya? Neden olmasın. Okurken dünyayı dolaş, tıpkı Wen Cai’nin yaptığı gibi. Bugün ŠKODA AUTO’da perakende strateji ve inovasyon uzmanı. Bir kariyere başlamak ve yine de uluslararası bir ortamın tadını çıkarmak ve seyahat etmek istiyorsanız, ŠKODA’daki Stajyer programı sizin için en iyi seçimdir.

Nerelisin ve neden ŠKODA AUTO’da çalışmayı seçtin?

Çinden geliyorum. ŠKODA’da CEMS iş fuarı ile çalışmayı seçmemin nedeni, ŠKODA ile çok iyi iletişim kurdum. ŠKODA markası dünyada çok başarılı bir gelişme gösteriyor. ŠKODA’daki çalışma ortamı dinamik ve uluslararasıdır; ekibimde Çince, İngilizce, Çekçe ve Almanca meslektaşlarımız var. İşimi burada çok tatmin edici buluyorum.

Alma malzemen nedir? Neden CEMS programına katıldınız? CEMS programı sayesinde hangi ülkelerde çalıştınız?

CEMS Üniversitesi Meslektaşım Dublin, Michael Smurfit Graduate İşletme Okulu’ndan mezunum. CEMS programını seçiyorum çünkü yabancı dil becerime, iş geçmişime ve kişisel ilgime uyuyor. Bu program öğrencilere en iyi üniversitelerde inanılmaz uluslararası çalışma ortamı ve ŠKODA AUTO gibi en başarılı uluslararası şirketlerle ağ oluşturma olanakları sunar. CEMS çalışması sırasında, Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi’nde bir dönem geçirdim. Ayrıca Helsinki’deki CEMS Nordic Forumuna ve Varşova’daki CEMS V4 konferansına katıldım. Mezuniyet törenim 2014 Brüksel’de yapıldı.

Hala CEMS programındaki eski okul arkadaşlarınızla iletişiminiz var mı?

Evet, CEMS sınıf arkadaşlarımla hala iletişim halindeyim. Her şeyden önce, en heyecan verici şey, CEMS öğrencileri ve mezunları olduğu sürece, yeni bir şehre gittiğiniz her yerde, aynı CEMS eğitim geçmişi nedeniyle buluşmaya her zaman açık olduklarıdır. Yani bir kere CEMSie her zaman CEMSie ruhunu hissedersiniz.

ŠKODA AUTO’da ne kadar zamandır çalışıyorsunuz ve şu andaki pozisyonunuz nedir?

Yaklaşık üç yıldır ŠKODA için çalışıyorum. İki yıldır Ürün Pazarlama bölümünde çalışıyorum; orada birçok heyecan verici projeyi bitirdik. Şu anda yeni zorluklar için Sales China departmanına yeni döndüm. ŠKODA’nın en büyük tek pazarı olarak Çin önemli rol oynuyor. ŠKODA’nın rekabetçi pazar durumunu anlamalarına ve Çin’deki işlerini daha iyi geliştirmelerine katkıda bulunmak için Çin uzmanlığımı kullanacağım.

ŠKODA Stajyer Programı mezunuyum. İnsanların ŠKODA Stajyerliği’nden kazanabilecekleri en değerli şey, an veya özellik nedir?

Bir sürü var. ŠKODA Stajyer programı otomotiv endüstrisine mükemmel bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar. Staj Programı sırasında, ilginizi ve arzunuza göre diğer Volkswagen markalarının uluslararası rotasyonu da dahil olmak üzere ŠKODA’da farklı bölümlerde farklı iş rotasyonları seçebilirsiniz. Bu şekilde, bir yıllık Stajyer programın sonunda size en uygun pozisyonu bulacağınızı garanti edebilir. Ayrıca, Stajyer programı sırasında, şirket size eğitimler, etkinlikler vb. Düzenler. Aynı zamanda, stajyer ağları aracılığıyla deneyimlerinizi tanıyabilir ve eski stajyerlerden ilham alabilirsiniz.

Hangi alanlarda ŠKODA AUTO’yu dünya standartlarında bir oyuncu olarak görüyorsunuz?

Birçok alanda ŠKODA AUTO çok yenilikçi, örneğin elektrikli otomobil gibi. ŠKODA, tamamen elektrikli motorlu konsept otomobilini Auto Shanghai 2017’de (19 – 28 Nisan) sergiliyor. Fütüristik tasarım, ŠKODA’nın gelecekteki elektrikli araçlar için yeni tasarım dilinin özelliklerini göstermektedir. Çarpıcı gövde, aydınlık iç mekan, cömert alan duygusu, ikna edici elektrikli sürüş menzili müşterilere kesinlikle birçok sürpriz getirecek.

İdeal arabanız neye benziyor? Gelecekte arabalarla ilgili hayalleriniz var mı?

Evet, özerk sürüş, elektrikli otomobiller, tüm sürüş asistanı sistemleri, yeni enerji otomobilleri, bağlanabilirlik vb. Yenilikler konusunda heyecanlıyım. O kadar kişiselleştirilmiş bir otomobil hayal edebiliyorum ki, sadece bir araba değil, aynı zamanda kişisel sürücüm, asistanım olacaktı. ve arkadaş. Araba kendimi güvenle sürecek, takvime göre doğru zamanda beni hedefime getirecek, elektrik yükü kendisi tarafından şarj edilmiş, bakım için araba satıcısına gidiyor, AI özellikleri gibi tam sürüş alışkanlıklarına sahip. Bence bu sadece bir hayal değil, hayata gelecek bir gelecek.

Kariyerine başlamak, seyahat etmek, kendini geliştirmek, uluslararası bir ortamda çalışmak ve harika insanlarla tanışmak ister misin? deneyin!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı