stajer şoför

Stajyer Günlüğünden: Dresden Gezisi ve E-Golf'ün Evi

Adım Alexander Löhr, 25 yaşındayım, SKODA Uluslararası Satış Bölümünde stajyerim ve Dresden Teknoloji Üniversitesi’nde İşletme ve Mühendislik bölümünden mezun oldum.

Bölümlerimizdeki çalışmalarımızın yanı sıra, kursiyerlerimiz ayrıca meslektaşlarımızın çalışmaları ve markanın gelecekteki gelişimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için sözde kursiyerlerin ayda bir kez bir araya gelmelerini sağlıyoruz. 2 Kasım’da, Stajyer turumuzu meslektaşım Ondra ile bizi Dresden’e götüren bir organizasyon yapmaktan zevk aldım. Varışımızdan sonra, Dresden’in güzel tarihi kentinde rehberli bir tur attık ve ardından e-Golf tesisi olan “Gläserne Manufaktur” a gittik.

Olağanüstü bir fabrika

Gläserne Manufaktur normal bir fabrikaya benzemiyor. Tesisin dış cephesi camdan yapılmıştır ve parkın yanındaki şehir merkezindedir. Fakat aynı zamanda fabrikanın içinde olan her şey olağandışı. VW Phaeton’un eski üretim tesisinde 300 çalışanı, günde 300 km’ye kadar bir kilometre ile yaklaşık 35 e-Golf sahası üretmektedir. Üretime yönelik parçaların çoğu, şehir merkezindeki kamyon sayısını azaltmak için onları depodan fabrikaya getiren bir tramvay ile teslim edilir, fabrika içindeki taşımacılık esasen özerk sürüş robotları tarafından yapılır ve bu değildir. herşey. Üretim hattının zemini Kanada akçaağaçından yapılmıştır. Sıra dışı olarak söylediğim gibi.

VW e-mobiliteye ve yeni teknolojiye yatırım yapıyor

Fabrika gezimizden sonra Volkswagen Sachsen’in iletişim başkanı Sn. Krebs bize Volkswagen grubunun e-mobilite kavramının gelecekteki gelişimi hakkında bir fikir verdi. 2025 yılına kadar sadece VW GROUP içindeki elektrikli modellerin sayısını 80’e kadar arttırmak planlanmıyor. Ayrıca VW GROUP, filo yönetimi, araç paylaşımı ve navigasyon / park hizmetlerine odaklanan start-up’ları desteklemeye karar verdi. bir inkübatör programı başlatmak. Programa başlatan Start-up’lar Volkswagen tarafından maddi ve entellektüel destek alıyor ve ayrıca 200 gün boyunca Gläserne Manufaktur ofisi tesislerine geçebiliyor. VW, 200 gün sonra, gelecekte desteklenen başlangıçlarla nasıl işbirliği yapılacağına ve grubun uzmanlıklarından nasıl yararlanabileceğine karar veriyor.

VW’nin e-mobilite kavramı hakkında daha fazla şey öğrenmek bizim için çok ilginç ve ilham vericiydi ve şimdi Skoda’da otomotiv sektörünün gelecekteki zorluklarıyla yüzleşmek için daha da motive olduk.

Alexander Löhr, Stajyer

Uluslar arası çevre ve çeşitli bölümlerden edinilen deneyimlerden etkileniyor musunuz?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı