stajer şoför

Stajyerden sonra ne yapmalı? Stajyer Programımızı deneyin!

Burada, yüksek lisans çalışmalarımın yanı sıra ŠKODA AUTO’da heyecan verici bir Stajı bitirme eşiğindeydim. Hayatınızın bir bölümünü kapatmak her zaman yoğundur: belirsizlik özellikle kariyeriniz için en iyi arkadaşınız olur. Eşsiz bir şey yapmak, herhangi bir alanda çalışma deneyimi ve içgörülerini elde etmek istedim – kafamı boşaltmam ve geleceğimi seçmem gerekiyordu. Hepsi korkunç görünüyordu, ama o zaman ŠKODA Stajyer Programına rastladım.

Nisan ayının başlangıcıydı: mezuniyetten birkaç ay önce ve Stajım bitmeden, Programı ŠKODA AUTO kariyer kontrol ediyordum. ŠKODA’daki diğer meslektaşlarıma ve Staj amirime sorarak daha fazla araştırma yapmaya karar verdim – farklı bölümlerde ne kadar çalışmak istediğimi iyi biliyorlardı. Kariyer yolumun ne olacağını seçmeden önce, tasarım, pazarlama ya da diğer teknik departmanlarda çalışmayı merak ediyordum. Daha iyi geri bildirim alamadım: Bunun için gitmiştim! Staj şefim beni destekledi ve daha fazla bilgi için İK ile iletişim kurmam için beni yönlendirdi.

İK ile temasa geçtikten sonra bir buluşma ayarladım: hiç bitmeyen soruların cevaplarını aklımda tutarak, mutlu bir yüzle ayrıldım. Rahatladım, ama şimdi işe alım sürecine başlamak zorunda kaldım. Nisan, Eylül ayında Stajyerin alımı için başvuru yapmak için mükemmel bir aydı ve ben de öyle yaptım.

İşyerinde iyi bir öğleden sonra, cep telefonuma bir posta bildirimi çıkıyor. Seçimim ile ilgili olarak ŠKODA İK’nın bir e-postası ve Mlada Boleslav’daki Değerlendirme Merkezine davet edildi. Değerlendirme Merkezine hazırlanma konusunda biraz paranoyaktım – son durum sınavımdan sonraki ertesi gündü!

Stres beni uyanık tutuyordu, ayrıca görüşme hazırlıkları da vardı: Parlamak istedim. Çevrimiçi bulabildiğim tüm ipuçlarını, Program hakkındaki bilgileri ve en önemlisi beklentilerimi içselleştirmeye çalıştım. Değerlendirme Merkezine gitmeyi başardım – hazırlık işe yaradı – ve son görüşmeden sonra, çok uzun zamandır duymak istediğim kelimeleri duydum: “ Stajyer Program’dasınız, tebrikler.

Buradaydım, bir Stajyer: geleceğin hız kazanması bekleniyordu. Stajyer Program Koordinatörü ile Değerlendirme Merkezi’nden hemen sonra tanıştım ve Stajyer olmanın nasıl olduğunu açıkladı: Dış Rotasyon sayesinde farklı bölümlere ve yurtdışına gidebilirim. Ayrıca, ŠKODA AUTO organizasyonunu ve ürünlerini de tanıyarak, eğlenceli aktivitelere katılacağım. Beklentilerimin gerçeğe dönüştüğünü hissettim.

Bugün şu anda Materyal Geliştirme bölümünde çalışıyorum. Bu benim ilk departmanım, aynı zamanda staj danışmanlığım olan mentorumun altında: gelecekteki rotasyonlarımı planlamama ve şirketteki geleceğimi karıştırmama yardım etti. Düşünmeye devam ettim: “Bu kariyerim için harika bir başlangıç ​​değil mi?”

Tüm diğer mezunlar ve stajyerler için, Stajyer Programı ile olan ve bir Stajyer olabileceğiniz için yolumu düşüneceğinizi umuyorum. Sizi yakında Stajyer Karşılama Partisi’nde görmeyi umuyorum, deneyiminizi paylaştığınızı duymak için sabırsızlanıyorum.

Nishit, Stajyer

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı